Ciclovia w Gdańsku

Teraz do grona miast bawiących się na Ciclovia dołącza Gdańsk!

Zaczęliśmy w maju 2013, wspólnie z naszym partnerem - Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo. Stąd nazwa: Ciclovia AmberExpo. I przez całe lato 2013 jeździmy właśnie tam - na 7 km odcinku pomiędzy ulicami Marynarki Polskiej i Hallera.

Wszyscy, którzy uczestniczyli aktywnie w pilotażowej, majowej edycji, chwalili sobie wybraną trasę szczególnie ze względu na jej bezpieczeństwo. Ulica są szerokie, gładkie, nie ma obawy, że jakies auto wymusi pierszwństwo albo, że ktoś nagle wtargnie na drogę. Można śmiało się rozpędzić! Dlatego zbierz rodzinę, przyjaciół, znajomych i przejedź się na Ciclovia! Zresztą, zobaczcie sami, jak bawi się Gdańsk:


 

Rozwój gdańskiej Ciclovii można śledzić na naszych profilach na FacebookuTwitterze. Zależy nam, aby jak najwięcej osób z Trójmiasta i Pomorza bawiło się na Pikniku Mobilności Aktywnej i żeby każdy, od 1 do 100 lat znalazł coś ciekawego dla siebie. Chcemy, aby Ciclovia stała się flagowym wydarzeniem miejskim, promującym aktywność ruchową mieszkańców, na który mają oni realny wpływ. Dlatego jeśli czujesz, że chcesz zostać członkiem ekipy albo masz super pomysł, który mógłby zostać zrealizowany właśnie na Ciclovii - daj nam znać! Piknik Mobilności Aktywnej jest społecznym projektem, wydarzeniem otwartym na każdą inicjatywę i im bardziej będzie atrakcyjny, tym lepiej. Dołączajcie do grona uczestników Ciclovii, piszcie, postujcie, mailujcie, komentujcie – działajcie!